Cengiz Sarıaslan

Firma Sahibi / Kurucu

Instagram
Motokabin, Cengiz Sarıaslan

Motokabin'in Hikayesi

Kendi motosikletimi korumaya çalışırken çıktığım bu yolculukta ortaya çıkan ürünler zaman içinde tüm dünyaya satılır hale geldi. Yeni satın aldığım motosikletimin zamanla güneşin altında solup gitmesini, yağmurun altında paslanıp çürümesini, selesinin kediler tarafından parçalanmasını çaresizce seyrederken birden aklıma şimdi ürettiğimiz portatif motosiklet garajlarının ilk örneğini oluşturan tasarım geldi.

Daha önce gemicilik sektöründe çalışırken edindiğim tecrübeyi kullanarak tanıdığım ustaların atölyelerinde ilk motokabin’i üretip kendi motorum için kullanmaya başladım. Motokabin’i gören arkadaşlarımın kendileri için de birer Motokabin yapmamı ne kadar çok istediklerini görünce sorunun ne kadar yaygın olduğunu farkettim. Kapalı garajı olmayan motosiklet sahiplerinin neredeyse istisnasız hepsinin motokabin gibi bir ürüne ihtiyacı vardı.

Bunun üzerine kendi yaşadığım zorlukları hesaba katarak ilk ticari ürünümüz olan Model 1’i geliştirdim. Ancak ne yazık ki seri üretim için gereken maddi imkanlara sahip değildim. Tam bu sırada arkadaşlarım KOSGEB’in girişimci kredisinden bahsettiler, hemen başvurdum. 2015 yılında Kosgeb’den aldığım 150.000 lira parayı sermaye yaparak bu işe başladım.

Kronoloji

2013
İlk motosiklet garajımı yaptım.

2013 – 2015
İlk ticari motokabin olacak model 1’in prototipini geliştirdim.

2015 – 2017
Model 1’in seri üretimine başladım. Bu sürede 1500’den fazla model 1 garaj kullanıcılarıyla buluştu.

2017 – Günümüz
Motokabin model 2 üretimine başladım. Bu tarihten günümüze 2500 motokabin daha satıldı.

İLETİŞİM:

Telefon : +90 531 794 18 80
Eposta : info@motokabin.com